Trander – návěs nejen pro tahače Volvo F88/89

Další novinkovou stavebnicí počátku letošního roku je z produkce ttauta.cz zcela určitě déle avizovaný plachtový návěs Tranders určený především pro tahače Volvo F 88/89. Touto stavebnicí se určitě podaří „zacpat“ vzniklá propast v nabídce stavebnic, kdy pro loňskou novinku v podobě tahače Volvo F88/89 nebyly odpovídající návěsy.

Balení stavebnice je již „klasické“, přehledně a jednoduše zpracovaný návod včetně vyobrazení nejrozšířenějších barevných variant návěsů včetně rozmístění obtisků je již samozřejmostí.

A pro porovnání vybalených stavebnic, vlevo začištěné díly a vpravo díly ještě včetně nálitků. Jejich odstranění při použití žiletkové pilky je otázkou chvilky. Opatrně je nutno postupovat u plachty a blatníků, zde by mohlo dojít k poškození dílů.

Z přiložených profilů evergreenu vyrobíme jednak nápravy a řídící tažný trn a z hranolu pak podpěrné nohy návěsu. Asi nejjednodušší je osadit nejprve leptanou konstrukci uprostřed a potom k ní ty nohy dolepit. Při lepení blatníkům třeba věnovat pozornost, neboť tyto jsou směrové, vždy zadní část blatníků je delší. Dále možná lepší blatníky lakovat samostatně a osadit je až po nástřiku, aby byl i rám pečlivě nastříkán.

Nakonec doplníme na rám také koš pro rezervní pneumatiky, zástěrky – ty nejlépe podle vlastního uvážení a dobových fotografií, také patky na podpěry a zadní čelo.

A potom před lakováním vypadají návěsy nějak takto…

A do lakovny s nimi…nejdřív základovku, potom jsem zvolil nástřik bočnic a následné maskování, protože sklopné části bočnic jsou šedé…, nakonec přišly na řadu nástřky plachet…,potom lesklý lak pod obtisky, obtisky – mám momentálně k dispozici pouze verze HungaroCamion Budapest a ČSAD…

…následně zalakovat opět lesklým lakem, nakonec matným a může se kompletovat.

První byla zvolena verze ČSAD…

…pak Hungarocamion Budapest…

…a zapózovat i s tahači odpovídajících dopravců…

…resp. s tahači…

…na závěr je možné dodat, že tyto návěsy se nemusí zapřahat pouze do tahačů Volvo, ale můžeme využít i tahače Liaz.

Takže pořádná kamionová doprava ve velikosti TT právě začíná…příště rozšíříme vozový park opět díky p.Štěpničkovi a jeho ttautům.cz o soupravu Volvo F89  valník s vlekem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *