Škoda 706 RTV s nízkými bočnicemi

Opět jsem se musel podělit s postupem stavby další stavebnice od ttauta.cz. Pan Štěpnička nezahálí a připravuje nám stále nové modely. Tentokrát je to Š 706 valník s nízkými bočnicemi.  Co dodat k předloze, snad jen to, že skutečné vozy začaly sjíždět z výrobních pásů koncem 50-tých let minulého století.

 

Mastery odlitých dílů jsou již vytvořeny 3D technologií, navíc díly vznikly tlakovým odléváním. Takže stačí odříznout nálitky, začistit a vše je připraveno k sestavení.

Planžeta s leptanými díly obsahuje části potřebné pro stavbu vozidla všech faceliftů, nejvíce patrných na světlech a maskách chladičů, ale také zpětných zrcátek.

Kromě základního leptu, je díky použití detailní kabiny ve stavebnici přiložen  i lept s díly kabiny, navíc i řízení přední nápravy.

Nejprve byl sestaven podvozek, zkompletovány nápravy a osazena nádrž, bedna baterií a také kardan.

Dále byla vytvarována horní část kabiny a usazena na odlitek spodku. Na zkoušku přiložena i střecha.

Z leptu byla vytvarována korba s nízkými bočnicemi. Zespodu byly přiletovány žebra, zadní svítilny a schůzky. Ale také odlité blatníky. Na nich bylo nutné jen nálitek trochu probrousit, aby šly lépe usadit pod korbu.

Trambus je nyní připraven do lakovny.

Po nástřiku základovkou byla zvolena barevná kombinace bílá – červená, takto byly trambusy foceny na dobové prospekty. Součástí stavebnice je i zcela nový obtiskový aršík. Z něho pak lze použít konkrétní typ popisků, šrafů nebo pruhů přesně dle představy modeláře.

Auto bylo postupně sestavováno, kabina zcela naposledy, taky byla osazena figurkami řidiče a závozníka, pak musela být nejdříve zasklena, a to jednotlivě vystříhanými okny z kusu přebalové fólie.

A zcela nakonec  byly nalepeny stěrače. Ještě vymyslet nějaký typ nákladu a auto může putovat někde na kolejiště.

A za mě patří p. Štěpničkovi poděkování za další perfektně zpracovanou stavebnici. Se sestavením auta jsem neměl žádný problém, tak věřím, že i vám ostatním se bude dařit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *