Š 706 RT AKV

Tak na minulé burze  bylo něco nového ukořistěno, takže teď to máme pěkně celé sestavené. Už to tu bylo avizované…Pan Štěpnička nám všem připravil další novinkovou stavebnici z nové série Š 706-tek, tentokrát variantu kropící vůz, tedy Š 706 RT AKV. Opět je stavebnice tlakově litá, mastery vytvořené 3D tiskem, pěkný leptík a doplňkový obtisk. Dost řečí, mrknem na stavbu.

Nejprve bylo nutné začistit jednotlivé díly od nálitků, stačí žiletková pilka a buď pilníček nebo skalpel.

Dále tu jsou nové lepty – jednak kvůli speciální nástavbě, pak oproti minulé RTHT kratší kabina a nově pro ty, kteří si potrpí, stejně jako v tomto případě, na řízení přední nápravy.

Tak sestavit podvozek – na rám osadíme zadní nápravu, doplníme kardan z tyčky (kulatiny), přední nápravu  tvoří leptík, prostě budou natáčecí kola.

Zvolil jsem nejprve sestavení kabiny, takže odlitek spodku a leptík okenní části, mám raději ty detailní kabiny, do některých aspoň mohu posadit osádku – vím, že někdo namítne, stejně nejsou vidět, ale prostě pro ten pocit, že tam jsou…

Vytvarovat a slepit, to není tak těžký úkol…střechu jen tak položit, třeba kvůli focení, musí být po nastříkání přístup do kabiny na zasklení .

Dál nástavba, ta potřebuje osadit – madla, závěsná oka, nakonec i žebřík.

Ještě se vrátím k podvozku – je potřeba osadit leptaný zadní nárazník a vzpěry. Zároveň i kabina byla doplněna zespodu stupačkami  a rozvodnou trubkou s tryskami.

Ještě schází zadní blatníky a žlab nad ně pro trubky. Vše je leptané, vytvarujeme, dále slepit, já jsem ale volil možnost letování, pro mě rychlejší a čistější práce.

Auto je nyní komplet před lakováním. Máme ještě jednu stavebnici, tak rychle na ni. Sestavit podvozek, o tom  jsme se již zmínili, co s kabinou? Joo, je to nové, půjdou otevřít dveře? Žiletková pilka, trochu opatrně zašmidlat a zlehka dveře otevřít…podařilo se.

To upravit leptík dá víc práce…nezbývá než vytvořit z drátku nový rám okna dveří. Ale bude to zase zpestření.

No a potom opět nástavbu, tedy cisternu doplnit o detaily, kabinu zespodu rovněž a zas budou zbývat ty zadní blatníky.

A obě auta připravená k nastříkání. Jaké budou barevné mutace? Klasika oranžová, a třeba hasiči, tahle auta používali rovněž.

Máme nastříkáno, doplněny obtisky, taky zrcátka, masky chladičů a lišty na blatníky,  stačí zalakovat.

A sestaveno – to už moc práce nedá, jen poslepovat na rám a hotovka. Akorát k otevřeným dveřím doplnit figurku hasiče chystajícího se nastoupit.

A komu se líbí, tak neváhejte…a zajistěte si u p. Štěpničky stavebnice, jdou na dračku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *