Š 706 RTHP – podruhé, tentokrát s malou kabinou

Tentokrát se podíváme na případný postup sestavení další novinkové stavebnice od www.ttauta.wz.cz, u nichž je letošní rok ve znamení vozidel Škoda 706. Toto vozidlo je další variantou již dříve popsaného hasičského speciálu RTHP, liší se jen kratší kabinou a skříní ve vzniklém prostoru za kabinou . Pochopitelně má model i svoji velkou předlohu.

Stavebnice je opět uložena v sáčku, obsahuje opět polyuretanové díly s nálitky od tlakového lití, lept s doplňky, dále lept detailní kabiny a lept doplňkové nástavby za kabinu. Ještě aršík obtisků a návod.

Začneme odstraněním nálitků na odlitcích, zabrousit a případně zatmelit nedostatky.

Sestavíme podvozek trambusu, tedy přilepit nádrž a bateriovou skříň, dále nápravy a spasovat i kola. Někdo si  třeba doplní i řízení přední  nápravy, zde je vhodné použít řízení určené pro tatry, protože tyhle trambusy byly i s pohonem přední nápravy. Ještě je potřeba z přiložené evergreenové kulatinky vyrobit kardany.

Po podvozku můžeme začít s nástavbou a kabinou. Já tedy postupně, tak nejprve kabina. Už dlouho používám výhradně detailní kabiny, potom když  potřebuji,mohu  umístit posádku nebo otevřít nějaké ty dveře.  Takže přilepit leptík oken a následně vytvarovat boky podle spodku a přilepit. Ještě osadit detaily – středový okenní sloupek, stupačky, zrcátka a přední závěs.

Nástavba je jednoduchá, zadní madla,zástěrky a třeba i ten zadní závěs. Pak připravit vodní dělo, dolepit mu řidítka.

A ještě malou nástavbu za kabinu, je to jeden leptaný díl, který stačí naohýbat, „strýček Google“ to potvrdí , fotek je na internetu dostatek.

Na kabinu zezadu doplníme ještě držák majáčku a auto nepřipraveno do lakovny. Nastříkat základ, vše zkontrolovat, potom červenou, nejlépe lesk,aby se nemusel stříkat lesklý lak pod obtisky. Také je vhodné barevně upravit drobné díly na leptu, které se budou doplňovat až před konečným stříkáním matného laku.

Doplníme obtisky, ty bílé pruhy ušetří spoustu práce s maskováním, proto ani kliky dveří neosadíme dřív než tyto pruhy. Dále natřít směrovky, hlavní světla, zrcátka, taky interiér včetně doplnění volantu.

Díly již lze sestavit do finální podoby, jen kabinu si ponechávám na konec, musí se ještě zasklít.

Takže použiju průhledný obal např. od vteřinového lepidla a vystříhám z něho skla. Ta potom vlepím do rámečků a kabinu uzavřu střechou. Dokončená kabina dosedne na podvozek a hotovo.

Trambus tímto rozšíří flotilu hasičských vozidel, už to bude chtít jen nějakou pěknou budovu hasičské zbrojnice.

A příště? Se uvidí…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *