Míchačka a vlek za auto od Bodyho

Začátkem roku jsem si na burze koupil několik stavebnic, mimo jiné i novinku – míchačku ve vel. TT, no a k tomu rovnou i nákladní vlek za auto. Jedná se převážně o leptané stavebnice, s doplňkovými odlitými díly.

Na stavebnici míchačky a vlastně nejen na ní je krásně viditelné Bodyho filigránské zpracování, prostě do nejmenších detailů. Součástí stavebnic jsou pochopitelně i obrazové návody.

A tak jsem se pustil do zpracování,  z těchto dílků vznikne stojan a motorový agregát míchačky.

To je již sletováno, opravdu už začíná vypadat jako míchačka.

Sestavíme a připravíme si odlitek bubnu míchačky.

A míchačka je připravená k nastříkání.

Nyní si připravím ještě nákladní vlek za osobní auto, další Bodyho filigránka…

No, byl jsem při sestavování rychlejší  než při focení, takže vlek mám sletovaný, a vyhledal jsem v zásobách něco připomínající osobní auto.

Tomu ale něco chybělo – jednak interiér, ten byl vyroben ze zbytku destičky. A autíčko – VAZ 2101 – jsem trochu rozřezal – otevřít dveře a kufr…

…a trochu jsem si ty stavebničky připravil, jak jsem si představoval, že bych to pak postavil do krajinky…

Vše odfrčelo do lakovny, pak přišlo na řadu to nejtěžší, zasklít kabinu, po dřívějších zkušenostech již nepoužívám žádné vodičky, ale vystřihuji si „skla“ z různých zbytků přebalových fólií.

Žigulík má i natáčecí přední kola, do interiéru jsem  doplnil z leptu volant a na auto zpětné zrcátko, pak z obtisků od p. Štěpničky sestavil espézetky.

Pochopitelně bylo nutné nastříkat i díly míchačky…

…a už jen naložit.

Hotovo!  Jen byly doplněny ručně natřené figurky.

Míchačka naložená, ještě kufry, zavřít čelo a přivázat míchačku a můžou vyrazit za prací na chalupu.

K tomu všemu jsem si přidal na sestavení jednu „dvanácettrojku“ v barvách Správy a údržby silnic, bude se taky hodit někde na silnici nebo areálu SÚS, a to jen proto, že na mě taky vypadla při hledání žigulíka.

1 komentář u „Míchačka a vlek za auto od Bodyho“

  1. Jirko: … na začiatku bola jedna neposkladaná miešačka od BODYho. Na tomto základe vznikla krásna žánrová scéna, ktorú veľmi dobre pozná snáď každý „čechoslovák“. Presne takto sa vyrážalo na víkendové odreágovanie sa od pracovných povinností na stavbe (prestavbe) vlastnej chalupy, alebo stavbe (prestavbe) rodinného domku. Tvoje otvorené dvere a poklop kufra na vozidlách je jedinečné a veľmi vkusné. Môj veľký obdiv a rešpekt !!! Nápady, ktoré takto poskytuješ nám modelárom sú neoceniteľné. Za všetkých ďakujem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *