Vůz řady Jde od ES Pečky

Letošní novinkovou stavebnici, představenou při příležitosti TT víkendu u ES Pečky,  vůz ř. Jde, jehož skutečná předloha nebyla vybavena brzdami,  bylo nutné co nejdříve zpracovat,  takže jsem využil   zhoršení  počasí  a pustil se do stavby.  Stavebnice je opět zabalena do kartonové krabičky s vyobrazením vozu na víku.

Stavebnice tedy obsahuje odlité polyuretanové díly vozu, leptík s detailními doplňky, stavebnice kinematiky od SDV, spřáhla typu Kuehn, návod a aršík obtisků.  Tak zbývá z vlastních zásob doplnit jen dvojkolí.

Stačí začistit jednotlivé díly od blanek vzniklých při odlévání  a může se sestavovat.  Začínáme podlahou s bočnicemi, je to rychlé.

Před sestavením pojezdu  byla do rozsoch doplněna ložiska, potom nebránilo slepení pojezdu. Ihned jsem usadil dvojkolí, aby se rozsochy nesevřely a vůz později bezproblémově jezdil.

Připravil jsem si ještě doplňky k osazení  vrchní části vozu, kromě stupaček z přiloženého leptíku byly z drátku vyrobeny madla pod nárazníky, do středu čelníku vsazeny tažné háky.  Taky osazeny nárazníky.

Na kolejích  už vůz vypadá dobře, budeme doplňovat ještě klanice a řetězy, vůz bude tedy používán ve volném oběhu, tj. bez nákladů. Ještě k řetězům, klanice jsem před nalepením navrtal, aby se konečky řetězů do nich lépe usazovaly.

Středová otočná klanice bude i na modelu  otočná.  Pak odjede vůz do lakovny, potom budou rozmístěny popisky a zalakováno.

Trochu patiny a zkompletovat. Osadit kinematiky, zvolil jsem pružinkové Peho, krásně se vejdou a mají  menší šachty.

A vůz je hotov,  připraven do provozu, no a co dál? Tak to uvidíme příště.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *