Š 706 RTH PLA 3000

Dnes máme pro Vás k seznámení recenzi na stavebnici  shora uvedeného nákladního vozu,  jehož předlohou je skutečné vozidlo, které se nachází dislokované ve Výtopně Zdice jako zachovalý veterán.

Stavebnice jsou baleny jako obvykle, vzhledem k tomu, že jsem měl zájem o několik kusů najednou, tak pro mě byly nabaleny dohromady. A pak jedna stavebnice po rozložení ještě před začištěním nálitků.

Jako obvykle jsem začal sestavením podvozku, tedy přilepit nápravy, z tyčky vyrobit kardanový hřídel, dále doplnit přední nápravu s řízením, a doplnit spodní výbavu – nádrž a bateriovou skříňku.

Postoupil jsem k sestavení kabiny, opět detailní, dávám jim osobně přednost, i když to zasklení dá dosti práce. Stačí vytvarovat  leptanou okenní část a přilepit na spodek. Dále všechny detaily – zpětná zrcátka, stupačky a tažná hlava na nárazník.

Kabinu usadit zkusmo na podvozek a zároveň vyzkoušet i hasičskou nástavbu.

Takže nyní je potřeba doplnit drobnosti na nástavbu, zadní světla, žebřík, dvířka, žebrovou konstrukci kolem tlakových nádrží, nakonec horní plošinu se zábradlíčkem, tu ale lepit nebudu, teprve až po nástřiku. Nakonec jsem neosadil ani zadní blatníky, ty budou přilepeny rovněž až po nástřiku.

Ještě bylo nutné připravit práškové dělo, je to odlitek, ale doplnit řídítka z leptu.

Zkompletovaná, ale pro nástřik rozebraná auta na polotovary putovala do lakovny na základovku, pak vrchní, následovala retuš a nátěry drobností, rozmístění obtisků a zalakování.

Nyní mohlo přijít na řadu zasklení jednotlivými skly, stříhám je z fóliových přebalů od vteřinového lepidla, příp. podobných obalů. Potom zalepit.

Nakonec byla auta doplněna o stěrače, majáčky a reflektory. Vše je obsaženo ve stavebnici.

Tak a auta se mohou rozjet do svých domovských hasičských zbrojnic.

Ještě pohled z „ptačí“ perspektivy…

Panu Štěpničkovi musím opět poděkovat za další  perfektně zpracovanou stavebnici, při níž se krásně relaxuje od každodenního stresu…už se můžeme těšit zase na další.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *